Słowiński Park Narodowy dla turystów

Turystyka na terenie polskich parków narodowych rozwija się idealnie, a wycieczki o przyrodniczym charakterze cieszą się narastającym uznaniem. Nic dziwnego – atrakcje turystyczne znajdujące się w granicach takich parków z pewnością mogą oczarować każdego. Możliwość kontaktu z niezwykłym światem fauny i flory a także wędrowania w niezwykłej scenerii są głównymi walorami takich miejsc.

W gronie parków, które mają wyjątkową moc przyciągania turystów, istotne miejsce zajmuje Słowiński Park Narodowy. Na jego terenie nie brak przyrodniczych osobliwości a także miejsc, które mogą oczarować miłośników pięknych krajobrazów. To bez wątpienia jeden z najbardziej wyjątkowych skrawków ziemi nad morzem. Co naturalnie warto wiedzieć na jego temat? Dlaczego turystyka na jego terenie tak świetnie się rozwija?

Słowiński Park Narodowy to wyjątkowa ostoja przyrody nad Bałtykiem. Bliskość można, niewielka odległość od znanych kurortów a także położenie w pobliżu jezior: Łebsko a także Gardno stały się oczywiście głównymi przyczynami jego wyjątkowej popularności pośród turystów. Wycieczki zaglądają też bardzo chętnie na jego teren z innego powodu. Jakiego? Szczególną moc przyciągana mają tutejsze ruchome wydmy. Są one zjawiskiem jedynym w swoim rodzaju. Wykonana przez nie pustynia wciąż zmienia swą formę, a wędrówka w takim otoczeniu dla wielu turystów staje się szczególną przygodą.

Ten park narodowy, którego symbolem stały się właśnie ruchome wydmy, ma chronić jednakże przede wszystkim przymorskie jeziora a także otaczające je bagna i torfowiska. Choćby to piaski i wydmy są kojarzone z tym parkiem najmocniej, turystów może zaskoczyć bogactwo tutejszego świata przyrody. Na terenie parku można zobaczyć ponad 900 gatunków roślin naczyniowych, setki gatunków glonów oraz grzybów. Świat zwierząt najpiękniej reprezentują tu ryby, choćby ropuchy, żaby i jaszczurki są równie ważnymi mieszkańcami tego parku. Słowiński Park Narodowy jest równocześnie doskonałym miejscem dla ornitologów. Można na jego terenie dostrzec około 400 gatunków ptaków, wśród których bardzo istotną pozycję zajmują dzięcioły, sowy a także liczne gatunki ptaków drapieżnych.

Turystyka na terenie Słowińskiego Parku Narodowego ma się świetnie, a wycieczki chętnie przemierzają jego obszar. Wędrówkę po tym niezwykłym miejscu ułatwia im dość gęsta sieć szlaków turystycznych. Szlak czerwony z Łeby do Rowów, szlak niebieski prowadzący do latarni morskiej w Czołpinie albo szlak żółty łączący Łebę i Gardnę Wielką – oto najpopularniejsze trasy turystyczne, z jakich można korzystać w tej części polskiego wybrzeża.
Polecam: http://www.sdrp.org.pl/waloryzacja-przyrodnicza-czyli-ile-jest-kosztuje-krajobraz/.
Polecana strona: http://www.kryger.com.pl/rabatowy-glupcze/

Dodaj komentarz