Folia grzewcza na podczerwień

Folia grzewcza ma przeznaczenie przede wszystkim w przypadku ogrzewania podłogowego. Można ją jednak wykorzystać na inne sposoby. Nie dotyczą one jedynie montażu.

Czas sprawdzić najistotniejsze użycia takiej folii a także jaką najlepiej wybrać do swojego domu. Ogrzewanie jako główna funkcja. Folie grzewcze wykorzystuje się głównie w ogrzewaniu płaszczyznowym. Składają się na to trzy elementy: fiola PET wzbogacona o elektrodę miedzianą, pastę ze srebra i węgiel nadrukowany na folii. Gwarantuje to bardzo duże bezpieczeństwo i wytrzymałość. W pełni wodoodporna zapewnia kompletne uszczelnienie w sytuacji zakończenia prac z ogrzewaniem. Zasilane są prądem o napięciu stałym albo zmiennym Istnieją też folie grzewcze na podczerwień.

Mało kto wie, że folię taką możemy zastosować także w przypadku ogrzewania sufitowego lub ściennego. Daje to duże sposobności w sytuacji na przykład. samochodów mieszkalnych (tak zwanych kamperów). Folia sama w sobie jest bardzo cieniutka, dzięki czemu nie zajmuje dużo miejsca.

Jaką folię wybrać? Wszystko zależy od mocy jednostkowej konkretnego modelu. Sami powinniśmy dostosować własne wymagania od konkretnego stopnia ocieplenia. Warto poszperać w projekcie domu, który może dać nam istotne wskazówki na ten temat. Zazwyczaj wynosi ona mniej więcej 80W. Im większa powierzchnia zostaje zakryta przez folię, tym powinno się mniej czasu na ogrzanie konkretnego pomieszczenia. Zwiększa to z całkowitą czyli stu procentową pewnością komfort mieszkańców domu. Jeżeli już wyłącznie decydujemy się na ogrzewanie podłogowe, folia grzewcza powinna być naszym pierwszym zakupem.

Zobacz także: folia na podczerwień.

Dodaj komentarz