Domowe sposoby na przywrócenie blasku Twojej łazience

 

Chyba prawie każdy z nas zna to uczucie, kiedy po długich godzinach spędzonych na pracochłonnym szorowaniu mojej łazienki, nie widzimy zadowalających rezultatów. Pomimo naszych najszczerszych wysiłków umywalka i kran nie wyglądają tak jak dawniej. Taka sytuacja jest niewyobrażalnie frustrująca i zniechęca do dalszych starań. Tak być nie musi, istnieją bowiem zwykłe i sprawdzone, domowe sposoby. Dzięki temu artykułowi szybko je opanujesz.

Jaki jest najlepszy patent na usuwanie kamienia z umywalki i kabiny? Właściwie każdy kto ogląda telewizję na 100 procent zna na pamięć te promocji cudownych środków czystości, jednak cena tych preparatów jest wygórowana, a skuteczność wątpliwa. Czy w związku z tym trzeba się poddać i zaakceptować nieestetyczne skazy na powierzchni umywalki? Z pomocą przychodzi tutaj prosty ocet spirytusowy. Jego kwaśny odczyn rozbija strukturę osadów mineralnych tworzących kamień. Wystarczy wyłącznie zalać zabrudzone miejsca octem, a następnie zostawić na kilka godzin, ażeby kwas mrówkowy umieszczony w occie, zrobił własne.

Kiedy już nasze zlewy są błyszczące i nieskazitelne, uwagę zaczyna przyciągać zardzewiała i spatynowana armatura. Krany i wylewki tracą swój fabryczny, piękny blask, gdyż warstwa niklu, którym zostały pokryte wyciera się, odsłaniając podatny na korozję stop brązu. Bogatsi mogą nabyć armaturę ze stali nierdzewnej, natomiast nam, powszechnym śmiertelnikom pozostaje zastanawianie się czym usunąć rdzę. Na szczęście istnieje tani i powszechnie dostępny odrdzewiacz. Jest on dostępny w każdym sklepie spożywczym. Pewnie się zdziwicie, bo chodzi tu o najzwyczajniejszą w świecie colę.

Więcej: czym usunąć rdzę.

Dodaj komentarz