Karnisze sufitowe

Jak wybrać świetny karnisz? Nie jest to skomplikowane, lecz wymaga pewnej skrupulatności i dokładności. Przede wszystkim, żeby wybrać bardzo dobry karnisz należy koniecznie znać wymiary okna, nad jakim woli się taki karnisz umieścić.

Karnisz nie ma możliwość być ani za krótki, ani zbyt długi. Choćby zdecydowanie nie gorzej jest gdy jest on nieco dłuższy niż sama szerokość okna. Wówczas po prostu wygląda on dużo lepiej i łatwiej jest upinać na nim zasłony i firany. Karnisz, który jest taki akurat zazwyczaj uniemożliwia wieszanie zasłon, bo wówczas zasłaniają one okno nawet jeżeli są zsunięte.
Dlatego karnisz musi mieć odpowiednią długość. Tu, gdzie zasłon nie wiesza się ma możliwość on być jedyni nieco dłuższy niż szerokość okna. Oprócz tym, gdy pragniemy kupić karnisz, musimy zdecydować się również na akcesoria do karniszy. Takimi są zwykle żabki i zakończenia karnisza, bo one zazwyczaj sprzedawane są oddzielnie i wedle wyboru klienta. To komfortowe, bo dzięki temu można samemu dobrać sobie ilość żabek lub całkiem z nich zrezygnować, jeśli takie nie będą nam potrzebne. Bardzo na prawdę ważna przy wyborze karnisza jest jego paleta kolorów. Właściwie każdy karnisze sklep oferuje je w wielu kolorach, dlatego właściwie jest mieć świadomość tego, który z nich najlepiej będzie pasował do posiadanego przez nas wnętrza. Kiedy ma się kłopot z wyborem, warto jest zdecydować się na karnisz uniwersalny, czyli w kolorze czarnym. Taki odnajdzie się w większości wnętrz. Kiedy karnisz mamy już kupiony, wystarczy go jedynie zamontować. W tym celu koniecznie powinno się przykręcić konsole, które wchodzą w skład karnisza i umieścić na nich karnisz.
Polecam: dodatki do karniszy.

Jedna myśl na temat “Karnisze sufitowe

Dodaj komentarz