Komu zlecić wykonanie ogrodu?

Wspaniale zaaranżowany ogród stanowi wizytówkę naszego domu. Jednakże jego zaplanowanie a także wykonanie wymaga stosownej wiedzy, wieloletniego doświadczenia, kwalifikacji oraz odpowiednich narzędzi zarówno do wykonania planu, jak i również konkretnych prac w terenie. Właśnie dlatego warto korzystać z usług fachowych firm, które zajmują się projektowaniem a także wykonywaniem ogrodów na zamówienie, takich jak planeko.

Ogród – etapy powstawania
Należy zacząć od tego, że projektowanie ogrodów wymaga wizji lokalnej, wymierzenia powierzchni przeznaczonej na ogród oraz uwzględnienia budynków. Dzięki zebranym w czasie oględzin informacjom możliwe jest zbudowanie spersonalizowanego projektu koncepcyjnego. Taki projekt zawiera rzut z góry ogrodu z uwzględnieniem rozmieszczenia roślinności. W dodatku klient otrzymuje spis zalecanej dla danego ogrodu roślinności, czyli konkretnych gatunków drzew i krzewów ozdobnych. Zazwyczaj przedstawione są dwa projekty koncepcyjne, po wybraniu jednego wariantu przez klienta nanoszone są poprawki zgodnie z jego wytycznymi.
Kolejnym etapem jest ogród wykonanie. Prace wykonawcze przebiegają zgodnie z projektem wykonawczym, który zawiera: rzut z góry, zestawienie ilościowe a także jakościowe roślinności wraz z wykazem nasadzenia, jak też projekt nawierzchni oraz przekroje techniczne. Co najważniejsze – firma oferująca projektowanie a także wykonywanie ogrodów zapewnia również opis pielęgnacji jak i konserwacji określonych elementów ogrodu. Jeżeli nie chcemy tych prac wykonywać poświęcając własny czas, możemy ją powierzyć wykonawcy naszego ogrodu.
Więcej: planeko.

Dodaj komentarz