Ogrzewanie podłogowe frezowane – zastosowanie

Istnieje wiele rozwiązań w ramach systemów grzewczych. Tradycyjnie są stosowane kaloryfery, jednak cyrkulacja powietrza w takich pomieszczeniach sprawia, że można wydzielić strefy ogrzane w różnym stopniu. Ponadto niska wilgotność powoduje, że łatwo rozprzestrzenia się zarówno kurz jak i roztocza.

Jest to zjawisko szkodliwe dla zdrowia, zwłaszcza w przypadku osób z alergiami. Nowoczesnym sposobem na ogrzewanie domu jest tak zwane ogrzewanie podłogowe frezowane.
Ogrzewanie podłogowe – na czym polega?
Ogrzewanie podłogowe to system oparty na rurkach rozprowadzających ciepło, które są instalowane w podłodze. Odróżnia się dwa rodzaje instalacji w ramach tego systemu grzewczego, a mianowicie instalację wodną a także suchą. W przypadku ogrzewania podłogowego wskazane jest, aby używać materiały dobrze przewodzące ciepło, na przykład wylewkę anhydrytową albo pianobeton. Najnowszym wyjściem jest ogrzewanie podłogowe frezowane, które nie wymaga skuwania posadzek. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu techniki frezowania. Ponadto, frezowanie pod ogrzewanie podłogowe jest procesem szybkim i nie sprawia uwalnianie do powietrza pyłu powstającego w czasie prac. Frezowanie to po prostu wycinanie rowków w już wylanej podłodze. W takich tunelach umieszcza się rury sytemu grzewczego i podłącza do źródła zasilania. Jest to zatem forma, dzięki której nie trzeba skuwać całych podłóg, a po zamontowaniu rurek ponownie ich zalewać. To praktyczne rozwiązanie cieszy się rosnącym zainteresowaniem, ponieważ jest nie tylko szybkie, ale również bardzo funkcjonalne.
Sprawdź: frezowanie pod ogrzewanie podłogowe.

Dodaj komentarz