Rośliny ozdobne, które sprawdzają się w ogrodach

Własny ogród to marzenie wielu z nas. Aby był natomiast śliczny, należy wyposażyć go w odpowiednie elementy, jak również zadbać o odpowiednią oprawę z roślin ozdobnych. Jeśli dopiero rozpoczynamy naszą przygodę z ogrodnictwem, to wówczas najlepiej korzystać z gatunków łatwych w uprawie, które nie wyróżniają się dużymi wymaganiami, jeżeli już chodzi o warunki glebowe a także pielęgnację.

Jeśli jednakże jesteśmy doświadczonymi ogrodnikami i kojarzymy się na uprawie roślin, to wówczas możemy sobie pozwolić na wybór gatunków, które wymagają uwagi oraz cierpliwości.
Rośliny, które niezawodnie sprawdzą się w każdym ogrodzie?
Oczywiście we wszystkich ogrodach powinny znaleźć się trawy ozdobne, które doskonale nadają się do kompozycji rabatowych. Na szczęście ogromna różnorodność pozwala wybrać gatunek świetny do naszego ogrodu, czyli warunków glebowych oraz aranżacji. Dobrze wygląda oraz testuje się w różnorakich ustaleniach Kostrzewa Sina. Jest to trawa o niebiesko-zielonych liściach, które tworzą kępy. Trzeba do roślin małych, dorasta do około 30 cm. Nie zmienia to jednak faktu, że wygląda bardzo efektownie. Bez wątpienia jak znacząca większość traw ma niewielkie oczekiwania, jeśli chodzi o uprawę. Inną rośliną, która powinna wyszukać się w ogrodzie, jest całą pewnością hortensja. Do wyboru mamy wiele różnorakich gatunków, na przykład Hortensja Red Baron, która osiąga imponujące rozmiary, dorasta nawet do półtora metra wysokości. Innym ciekawym gatunkiem Hortensja pnąca, która dobrze radzi sobie nawet w pełnym zacienieniu.

Polecam: Kostrzewa Sina.

Dodaj komentarz