Rośliny ozdobne w ogrodzie

Pięknie urządzone ogrody przyciągają uwagę i stanowią doskonałe miejsce odpoczynku. Ażeby ogród jak najpełniej spełniał własne funkcje, warto wybrać do niego rośliny ozdobne, które sprawdzą się w określonych warunków. Trzeba bowiem pamiętać, że nie wszystkie rośliny równie dobrze radzą sobie w konkretnych ustaleniach.

Dlatego decydując się na krzewy i kwiaty, zawsze sprawdzajmy jakie stanowiska doceniają i jakiej pielęgnacji wymagają. Dla amatorów ogrodnictwa na początku wskazane są gatunki łatwe w uprawie, które nie wymagają dużo sugestie i dobrze radzą sobie na różnych glebach, przykładowo Kocimiętka.
Przykłady roślin ozdobnych do ogrodu
Jedną z najczęściej wybieranych roślin ogrodowych jest hortensja. Występuje w wielu odmianach, natomiast w szczególności widowiskowa jest Hortensja Vanille fraise, której ładne duże kwiaty są doceniane przez znawców globalnie. Jest to roślina o imponujących wymiarach, która z powodzeniem jest wykorzystywana do żywopłotów, gdyż osiąga prawie dwa metru wzrostu i gęsto kwitnie. Kwiaty na start są białe, ale wraz z upływem czasu zmieniają zabarwienie na różowe, aż jesienią mają barwę czerwoną. Może być sadzona pojedynczo lub w dziale, na przykład wzdłuż alejek. Krzewem, który również charakteryzuje się pięknymi kwiatami, jest Budleja trójkolorowa, która nazywana jest motylim krzewem, gdyż przyciąga motyle. W sytuacji tej rośliny trzeba jednak wybrać odpowiednie miejsce do nasadzenia, gdyż źle znosi silny wiatr. Z tego względu najlepiej wybrać stanowisko zaciszne, osłonięte od wiatru.
Sprawdź: Hortensja Vanille fraise.

Dodaj komentarz