Rozwiązania dla domu – kominki

Kominek w domu to nie tylko źródło ciepła, ale też ważny element dekoracyjny, który nadaje wnętrzu niepowtarzalny i przytulny charakter. Mnogość rozwiązań dostępnych na rynku wstawia, że każdy znajdzie rozwiązanie wygodne dla siebie.
Kominki do domu i mieszkania
W przypadku mieszkań świetnie sprawdzają się biokominki, gdyż nie wymagają podłączenia do wylotu spalin, czyli systemu wentylacyjnego.

Cechuje je prosty montaż. Mogą być instalowane na ścianie albo jako detal wyposażenia. Bardzo często spotyka się także piece wolnostojące. W sytuacji tradycyjnych kominków mamy do wyboru rozmaite wkłady kominkowe różniące się nie tylko wielkością, kształtem, ale także funkcjonalnością. Wkłady kominkowe najczęściej wykonywane są ze stali. Bardzo często spotyka się również wkłady żeliwne. Ciekawym rozwiązaniem są również piecyki na pellet. Stanowią one alternatywę dla tradycyjnych kominków. Są to piece, które odróżnia wysoki komfort użytkowania. Wyposażone są w system automatycznego rozpalania i podawania paliwa. Dzięki czemu nie tracimy czasu na doglądanie ognia. W ten sposób w pomieszczeniu utrzymywana jest optymalna temperatura właściwie bez naszego udziału. Ze względu na wydajność pracy piecyka oraz bezpieczeństwo, warto korzystać z pelletu charakteryzującego się wysoką kalorycznością. Co bardzo istotne, czyszczenie takiego pieca jest bardzo proste i zajmuje zaledwie kilka minut. Ogranicza się wyłącznie do usunięcia popiołu, w razie konieczności jakiś resztek z paleniska. Nie jest więc zaskoczeniem, że coraz więcej osób decyduje się właśnie na takie rozwiązanie.

Zobacz: wkłady kominkowe powietrzne.

Dodaj komentarz