Smog – mapa zanieczyszczenia powietrza

O jakości powietrza decyduje wiele różnych elementów, na przykład takich jak lokalizacja miejscowości. Warto mieć na uwadze też o tym, że jakość powietrza zmienia się w ciągu roku, z całą pewnością najgorsze jest w sezonie grzewczym, kiedy stosowane są niskiej jakości opały, które powodują emitowanie do powietrza niebezpiecznych toksycznych a także szkodliwych substancji wywołujących liczne schorzenia oraz choroby.
Jak wpłynąć na stan zanieczyszczenia powietrza?
Z całkowitą czyli stu procentową pewnością coraz więcej inicjatyw dąży do tego, ażeby stopniowo zmniejszać zanieczyszczenie powietrza.

Warto tutaj wspomnieć w głównej mierze o nowej generacji pojazdów hybrydowych a także elektrycznych, które stopniowo zastępują stare generacje pojazdów, które emitują do atmosfery sporo niebezpiecznych a także toksycznych substancji przyczyniających się do pogorszenia jakości powietrza. Warto pamiętać także o tym, że w zwiększającej się liczbie polskich domów wymienione są stare piece a także kotły, które wykorzystywały stałe paliwa opałowe powodujące również emitowanie do atmosfery niebezpiecznych substancji. Nie ulega wątpliwości, że jest to ekologia, która stopniowo będzie przyczyniała się do poprawy jakości środowiska naturalnego, a głównie powietrza. Zła jakość powietrza to nie tylko dyskomfort, ale też przyczyna wielu chorób np takich jak astma, rak płuc, zawał serca, udar mózgu, ale również przewlekłe infekcje, czy także choroby górnych dróg oddechowych. Warto więc w jak największym stopniu przyczynić się do tego, by poprawiać stan powietrza.

Zobacz również: jakość powietrza.

Dodaj komentarz