Kredyt pod zastaw

Zakup samochodu nie dla każdego znaczy taki sam wydatek. Są osoby, które poszukują samochodu do pięciu tysięcy zł, są i tacy, którzy wydają dziesięć razy tyle.

Nie brakuje przypadków, kiedy pojazdy samochodowe kupuje się za gotówkę. W bardzo wielu sytuacjach jednak pieniądze na zakup auta daje możliwość pożyczka pod zastaw samochodu. To pożyczki na określone kwoty, których dodatkowym zabezpieczeniem jest kupowane auto. Samochód taki, do czasu całkowitej spłaty pożyczki jest własnością osoby, która wzięła pożyczkę i banku.
Jeśli w trakcie spłacania pożyczki dojdzie do jakichś kłopotów, przerw w spłatach lub pełnym ich zaniechaniu, to samochód przechodzi na własność firmy czy banku, który udzielił pożyczki pod zastaw samochodu bez BIK. Wówczas nie posiada znaczenia, na jakim etapie zaprzestano spłacania. Nawet jeśli do spłaty zostało kilka niedużych rat, sytuacja nie ulega wyedytowaniu. Samochód i tak staje się własnością firmy pożyczkowej albo banku. Osoby, które decydują się na kredyt pod zastaw samochodu, są świadome takich warunków umowy i zdają sobie sprawę z konsekwencji. Dlatego najczęściej starają się one regularnie spłacać zaciągnięty kredyt, by tym samym nie stracić samochodu. W wielu przypadkach jednakże do takich sytuacji dochodzi bez względu na starania pożyczkobiorców. Jeżeli podupadną oni na zdrowi albo stracą pracę, spłata zadłużenia ma możliwość stanąć pod znakiem zapytania. Wtedy najlepiej jest porozumieć się z pożyczkodawcą i powiadomić go o zaistniałej sytuacji. Być może złagodzi on okoliczności spłaty zadłużenia choćby na jakiś czas.
Sprawdź: kredyt pod zastaw auta.

Jedna myśl na temat “Kredyt pod zastaw

Dodaj komentarz