Ochrona numeru telefonu

Znaczna większość z nas korzysta z telefonów komórkowych, które z pewnością ułatwiają zarówno pracę, jak również załatwianie codziennych spraw czy też utrzymywanie kontaktów towarzyskich. Na prawdę często jednakże zdarza się tak, że przychodzą do nas niechciane połączenia. Warto mieć na uwadze o tym, że mogą być to nie tylko i wyłącznie numery niebezpieczne, ale również niechciane rozmowy powiązane np z usługami, którymi jesteśmy zainteresowani.

Stąd też warto skorzystać z funkcjonalnych witryn internetowych, gdzie znajdziemy aktualne przepisy dotyczące na przykład przepisów prawa związanych z usługą telemarketingu.
Co zrobić gdy dzwonią nieznane numery?
Każdy z nas miał co najmniej raz problem z nieznanym numerem, który często pojawiał się na wyświetlaczu komórki. Wiele ludzi zastanawia się, co zrobić w takim wypadku, czy odebrać połączenie, czy raczej nie ryzykować. Warto zdawać sobie sprawę o tym, że w takich wypadkach coraz częściej dzwonią do nas telemarketerzy, którzy pragną nam zaproponować różnorodne towary oraz usługi, niemniej jednak coraz częściej nie są nam potrzebne i nie jesteśmy nimi zainteresowanie. Przy tym użytkownicy telefonów komórkowych powinni zdawać sobie sprawę, że w polskim omal obowiązują dokładnie określone przepisy, które dotyczą zagadnień takich jak numer telefonu a dane osobowe. Mamy prawo między innymi wycofać wcześniej udzielone zgody marketingowe. Warto więc być na bieżąco ze swoimi prawami, ażeby móc zachować się w odpowiedni sposób w sytuacji, kiedy przykładowo jesteśmy nękani telefonami ze strony telemarketerów.

Polecamy: numer telefonu a dane osobowe.

Dodaj komentarz