Projekt i wykonanie – sauny

Sauny znajdują zastosowanie np w hotelach, w pensjonatach czy ośrodkach wypoczynkowych, ale bardzo często stosowane są też w domach. Jest to możliwe dzięki temu, że sauny na wymiar oferowane są przez producentów, którzy są w stanie zaaranżować dosłownie niewielkie sauny przy wykorzystaniu faktycznie małych powierzchni.
Nowoczesne sauny – na co zwrócić uwagę?
Jeżeli myślimy o tym, aby w naszym domu znalazła się nowoczesna a także funkcjonalna sauna, to z całkowitą czyli stu procentową pewnością musimy korzystać z usług producenta, który oferuje nie tylko całe wykonawstwo, ale także osobiście przygotowany projekt, który spełnia oczekiwania a także wytyczne klienta.

W dodatku, możemy liczyć także na profesjonalne doradztwo techniczne dotyczące wykorzystanych materiałów wykończeniowych czy rozwiązań technologicznych. Dużą popularnością klientów cieszy się na przykład sauna fińska. Jest to sauna sucha, która odróżnia się bardzo wysoką temperaturą, która mieści się w przedziale od 60 do wręcz ponad 100 stopni Celsjusza. Natomiast, wilgotność w takiej saunie utrzymuje się na dosyć niskim poziomie. Pamiętajmy też o tym, że w saunie fińskiej stosowany jest piec, który np ogrzewa kamienie. W ostatnich latach zwiększającym się zainteresowaniem cieszy się też sauna infrared. Jest to tak zwana sauna na podczerwień, gdzie ciepło jest wytwarzane przez światło. W przeciwieństwie do sauny fińskiej tutaj temperatura jest znacznie niższa, nie obniża to jednakże w żaden sposób użyteczności działania sauny w postaci ogrzewania ciała i pozbywania się toksyn.

Zobacz więcej: sauna infrared.

Dodaj komentarz