Refundacja wózka inwalidzkiego

Wózki inwalidzkie są bardzo drogie, ale na szczęście NFZ refunduje coś takiego, więc każda osoba, która potrzebuje takiego wózka, może złożyć stosowne dokumenty i w konsekwencji otrzymać dofinansowanie zakupu takiego wózka. Wózek inwalidzki potrafi kosztować wręcz kilkadziesiąt tysięcy pln, zatem normalne jest, że mało kogo byłoby stać na to, ażeby taki wózek zakupić sobie poświęcając własny czas za swoje środki finansowe.
Tym bardziej, jeżeli już chodzi o dziecko, bo wszakże po jakimś czasie dziecięcy wózek trzeba zmodyfikować na wózek dla osoby dorosłej i w takiej sytuacji standardowe jest, że należało będzie wydać kolejne pieniądze.

Wózek inwalidzki elektryczny jest znacznie droższy od wózka manualnego, ale za to zdecydowanie bardziej komfortowy i nie należy wkładać siły własnych rąk, aby taki wózek się poruszał do przodu. Jednakże im technologia utworzenia wózka jest bardziej zaawansowana, tym jego cena bardziej wzrasta. To przekłada się na konieczność dysponowania faktycznie bardzo wysoką sumą pieniędzy. Na szczęście państwo dba o takie kwestie i w tak zaistniałej okoliczności można korzystać z możliwości pozyskania pieniędzy na zakup takiego wózka. Nie będzie to wcale takie trudne, bo takie pieniądze dostaje się prawie od ręki. Inwalidztwo wymagające jazdy wózkiem jest na tyle bardzo duże, że tutaj nie występuje tu problem z odmowami refundacji. Refundacja jest przyznawana w każdym przypadku. Zrefundowany będzie zarówno wózek inwalidzki dla dzieci, jak i ten dla osoby dorosłej. Kwota refundacji w takich okolicznościach sięga w znaczącej liczbie sytuacji dosłownie 100% wartości takiego wózka.
Dodatkowe informacje: wózek inwalidzki elektryczny .

Dodaj komentarz