Sadzenie krzewów

Wyhodowanie własnych owoców wcale nie jest trudne. Wręcz zupełnie inaczej. jest to łatwe, o ile mamy odpowiednie sadzonki.

Szkółka drzew owocowych jest nam w stanie zapewnić takie rewelacyjnej jakości sadzonki. Trzeba jednakże pamiętać o tym, że te sadzonki powinny być hodowane w odpowiednich ustaleniach. Ważne jest to, w jakiej temperaturze i w jakiej wilgotności są trzymane te sadzonki.
Im temperatura i wilgotność są większe, tym zwykle szybciej rosnące rośliny. Natomiast nie właściwie każde drzewo czy krzew takich warunków potrzebuje. Orzech włoski potrzebuje bardzo specyficznych warunków i dobrej gleby. Im lepsza jest gleba, tym lepsze są plony, niemniej jednak akurat rodzaj gleby nie wpływa na okres owocowania. Orzechy zwykle owocują dopiero po siedmiu latach, niektóre odmiany po sześciu latach. Tak zatem od posadzenia do momentu zebrania pierwszych owoców przyjdzie nam odrobinę poczekać. Jednak orzech jest bardzo wytrzymały drzewem, zatem kiedy już urośnie, to plonuje przez bardzo długie lata i jego plony są de facto dobre. Sadzonki drzew owocowych zachowują się tożsamo. Jeżeli już sadzonka była pozyskana ze sprawdzonego źródła i jest oryginalną rośliną bez żadnych mieszanek, to jej owoce będą miały piękny kształt, kolor, smak i wartości odżywcze. Im bardziej dziko uprawiana była dana roślina, tym gorsze będzie miała walory smakowe i estetyczne. Krzewy owocowe które dziko wyrosły, mają zdecydowanie mniejsze i słabszej jakości owoce niż te krzewy, które pochodzą z renomowanych szkółek. Pozyskiwanie takich krzewów ze szkółek jest ze stuprocentową pewnością lepszym rozwiązaniem.
Sprawdź tutaj: orzech włoski.

Dodaj komentarz