Szkolenie z BHP

Według obowiązujących przepisów w naszym kraju, właściwie każdy przedsiębiorca jest zobowiązany do cyklicznego wysłania swoich pracowników na obowiązkowe szkolenie z zasad BHP. Cykliczność tych szkoleń jest różna w zależności od profesji waszych pracowników. Im bardziej niebezpieczny jest określony zawód, tym częstsze powinny być te szkolenia.

Np szkolenia z zakresu BHP dla firm posiadających tylko pracowników biurowych są organizowane tylko raz na dziesięć lat. Dla osób pracujących na budowach są one przygotowywane już co roku, gdyż w tym zawodzie istnieje dość znaczące zagrożenie zdrowia albo nawet życia.
Profesjonalne przedsiębiorstwa organizujące szkolenia posiadają w swojej ofercie również wiele innych intrygujących propozycji. Niedawno ogromną popularnością cieszą się szkolenia z RODO. Najnowsze przepisy o ochronie danych osobowych narobiły dość sporego zamieszania dla polskich przedsiębiorców. Przepisy dość gruntownie określają istotę ochrony danych osobowych, co zobowiązuje przedsiębiorców do całkowitej zmiany polityki w tej kwestii. Ochrona danych osobowych to obecnie bardzo popularny temat, zatem na pewno te przepisy staną się jeszcze bardziej surowe w ciągu najbliższych kilku lat. Warto bez wątpienia już w tym momencie zastosować się do nowych przepisów, by uniknąć dość wysokich kar inwestycyjnych. Jeśli wasza firma jeszcze nie zastosowała się do najnowszych przepisów z zakresu ochrony danych osobowych, to warto wysłać przynajmniej jednego pracownika na szkolenia z RODO i nadrobić zaległości.
Zobacz więcej: Szkolenia z zakresu BHP dla firm.

Jedna myśl na temat “Szkolenie z BHP

Dodaj komentarz