Sztuka uliczna

Sztuka uliczna cieszy się coraz większą popularnością w naszym kraju. Jest to z całą pewnością jeden z najlepszych sposobów na ozdobienie brzydkich bloków , a dodatkowo murów, które już dawno przeżyły własne zdecydowanie najlepsze lata świetności. Malowanie murali cieszy się także coraz większą aprobatą społeczną.

Jeszcze kilka lat temu większość osób uważała murale za akt wandalizmu , a ponadto niszczenia czyjejś własności. Aktualnie przepiękne murale miejskie stały się ozdobą miasta i powstają nawet specjalne mapy, na których są zaznaczone wszystkie bardzo istotne dzieła sztuki ulicznej. Jeżeli już zatem poszukujecie sposobu na ozdobienie brzydkiego bloku lub muru, to warto zainwestować swoje środki finansowe w najlepszych artystów, którzy oferują malowanie muralu.
Pierwszym krokiem jest oczywiście stworzenie koncepcji , a oprócz tego projektu danego muralu, aby pasował on do otoczenia. Projektowanie murali nie jest zdecydowanie proste i najczęściej wiąże się ze sztuką kompromisów. Z jednej strony artysta musi stworzyć swoje niepowtarzalne dzieło, niemniej jednak z drugiej strony musi działać w zgodzie z zamierzeniami klienta. Warto dać dla artysty jak największą sposobność swobody, jednakże z uwagi kilka bardzo ważnych kwestii. Każda sztuka powinna przede wszystkim łączyć ludzi, a nie ich dzielić. Warto zatem upewnić się, że artysta nie sięgnie po kwestie bardzo nieodporne albo wręcz obraźliwe dla Mieszkańców polski. Oczywiście nie każdy z nas zrozumie mural pokazujący postacie święte na budynku starego bloku uznając to za łatwą profanację symboli religijnych.
Polecamy: mural projekt.

Dodaj komentarz