Wrózbici i horoskopy

 

W teraźniejszych czasach coraz większą popularnością w Polsce ciesz się wszelkiego rodzaju usługi wróżbiarskie , a ponadto wszelkie materiały związane z szeroko pojętą ezoteryką i magią. Ci jak widać potrzebują kogoś, kto pomógłby im wyjaśnić jak potoczą się ich losy później i bardzo chętnie wydadzą pieniądze na wszelkiego rodzaju seanse spirytystyczne czy zwyczajny tarot on-line. Wbrew pozorom nie tylko kobiety są zainteresowane takimi rozrywkami, ale coraz częstokroć u wróżek czy pomiędzy dzwoniących do telewizyjnych show wróżbitów, ukazują się mężczyźni. Choćby zapewne woleliby, żeby znajomi albo rodzina nie dowiedziała się o ich aktywnościach na tym polu.

Zadziwiające jest to, że pomimo tak negatywnej opinii większości Mieszkańców Polski na zagadnienie wróżbity Macieja czy Dawida, bez przerwy omawiana branża może liczyć na olbrzymią liczbę kontrahentów, wydających swoje ciężko zarobione pieniądze na audycjach telewizyjnych zamiast na darmowy tarot u jakiejś staruszki lub horoskopy. Gwiazdy takich telewizyjnych show mogą liczyć na realnie bardzo przyzwoite pieniądze, za umiejętność zaciekawienia widza, wyciągania wniosków i w pewnym sensie lania wody przez kilka godzin na antenie.

Czy jednak jest to tak naprawdę bardziej wartościowe niż jakiś zwykły tarot darmowy miłosny w gazetce z programem telewizyjnym? Kiedy przysłuchamy się temu co opowiada doświadczony wróżbita swoim słuchaczom i porównamy to z horoskopami, to przekonamy się, że w jednym i w drugim są w treści rzeczy, które można dostosować do każdego człowieka i nie ma to wiele wspólnego z magią, a jedynie z iluzją.

Zobacz: tarot online.

Dodaj komentarz