Strony internetowe, projekty

Kiedy przeglądamy tysiące stron w internecie, to zazwyczaj natychmiast chciałbym mieć własną. Ze stuprocentową pewnością jest to potężne narzędzie promocji, którego posiadanie w sytuacji prowadzenia firmy stało się dosłownie obowiązkowe, ale ułatwia także pokazanie swojego pasjonującego hobby. Wydawać by się mogło, że taką efektowną i funkcjonalną witrynę można zrobić we własnym zakresie, natomiast tworzenie stron to wieloetapowy proces, do którego trzeba będzie się odpowiednio przygotować.

Pierwszym ważnym elementem, jaki obejmuje projektowanie stron, jest zbudowanie przyciągającej wzrok, niemniej jednak równocześnie przejrzystej grafiki.
Takie części witryny jak logo czy nawigacja powinny mieć z uwagą dobraną, jak najmniej krzykliwą kolorystykę, a użycie zbyt skomplikowanych w kroju, pełnych ozdobników krojów czcionek sprawi, że strona stanie się nieczytelna. Szczególnie będzie to widoczne w mniejszej skali, podczas przeglądania na urządzeniach mobilnych, co może nawet odstraszać użytkowników. O ile nie dysponujemy zbyt sporym talentem plastycznym, to nie gorzej projektowanie stron zlecić plastykowi, a efekty będą na 100 procent lepsze. Dalszym ważnym etapem, który również wymaga odpowiedniej wiedzy, będzie stworzenie programu witryny, a tu przyda się znajomość HTML, PHP czy JavaScript.
Kod musi być jak najkrótszy i wolny od błędów wpływających na użyteczność strony. Całkowicie profesjonalne projektowanie stron nie może się obyć bez starannego przygotowania zamieszczanych na nich treści. Wszystkie teksty w każdej chwili muszą oryginalne i unikatowe, a wszelkie plagiaty są stanowczo niedozwolone. Do tych pobudzających ciekawość tekstów trzeba również zaimplementować opisujące je słowa i frazy kluczowe. Tak zaprojektowana witryna, poddana też pozycjonowaniu, ma bardzo duże szanse być obecnym w globalnej sieci, przyciągając masowe grono użytkowników, będących dla firm też potencjalnymi klientami.

Dodaj komentarz