Tworzenie nowoczesnych stron www

W trakcie tworzenia witryny internetowej powinno się pamiętać o kilku bardzo ważnych aspektach. Te aspekty determinują nie tylko i wyłącznie wygląd strony, ale również to, jak będą się po niej poruszali użytkownicy. Projektowanie witryn internetowych aktualnie znacznie odbiega od tego, jakie realizowane było jeszcze kilka lat temu.

Obecnie strony wykonuje się głównie w technologii responsywnej, czyli każda strona musi się dopasowywać do wielkości ekranu, na jakim jest wyświetlana, bez względu na to, czy jest to tablet, czy smartfon, laptop, czy duży monitor komputera stacjonarnego.
Projektowanie witryn internetowych kiedyś polegał na zastosowaniu wielkiej liczby tak zwanych wodotrysków, czyli mieliśmy technologie flash, która dzisiaj jest już absolutnie nie stosowana, mieliśmy dużo fotografii w różnej jakości i ogólny chaos na stronie, zarówno pod kątem ilości zakładek, jak i kolorystyki. W tej chwili się to zmieniło, dlatego że ilość stron www oraz dodatkowo informacje, jakie są na tych wortalach zamieszczane, są tak obszerne, że konsumenci doświadczają chaosu informacyjnego i potrzebują bardzo szybko znaleźć informacje w konkretnym miejscu bez straty czasu. Stąd też tworzenie stron wykonywany jest w taki sposób, aby użytkownik mógł na stronie szybko odnaleźć to, czego poszukuję i żeby strona była bardzo czytelna. Rezygnuje się ze wszelkich dodatków, które zaburzają wczytywanie się strony i opóźniają ją. W zamian za to wykorzystuje się proste technologie, które czynią stronę bardziej czytelną. To poprawia znacznie jej działanie.
Zobacz: oprogramowanie dla firm komunalnych.

Dodaj komentarz