Jak właściwie dobrać odpowiedni rozmiar biustonosza

Wybór stosownego biustonosza nie jest rzeczą najłatwiejszą. Dla kobiety która przez całe dotychczasowe życie kupowała zwykłe, tanie biustonosze ma możliwość być niezrozumiałym fakt, że za porządny stanik należy w znaczącej liczbie przypadków zapłacić ponad sto PLN. Podstawowe pytanie: czy opłaca się? Czy różnica będzie doprawdy aż tak zauważalna?

Tak. Należycie dobrany stanik jest bardzo ważny. Nie musi być on zwłaszcza ładny, bardzo ważne aby był po prostu wygodny. Różnica w noszeniu stanika dopasowanego do wymiarów a powszechnego, jest ogromna. Właściwie dopasowany biustonosz jest dla kobiety noszącej go bardzo często nieodczuwalny wyjątkowo gdy uprzednio ubierała zwykłe. Znakomita większość kobiet na nieszczęście kompletnie lekceważy stosowny wybieranie tej części garderoby. Znakomita większość nie potrafi na nieszczęście określić dobrze wymiarów swojego biustu co na nieszczęście jest fundamentem przy wyborze dobrego stanika. Aby sprawdzić własne wymiary należy na początku zmierzyć się pod biustem, bez założonego ubrania i stanika. A przy tym lekko ściskamy się miarką by pomiar był poprawny. Możemy wykorzystać w tym celu taśmę centymetrową przykładowo. taką która wykorzystywana jest w krawiectwie. Następnie przystępujemy do pomiar w biuście. Opracowujemy go na założonym miękkim staniku bez jakichkolwiek usztywnień. Ważne, ażeby należycie podnosił biust. Obydwa pomiary wykonujemy stojąc prosto. Wyjątek stanowi sytuacja w której piersi opadają, wtedy możemy pochylić się do przodu i pomiar tego rodzaju wyprodukować w poziomie. Tak samo jak w przypadku pomiaru pod biustem delikatnie napinamy miarę.

Bardzo dobry biustonosz musi posiadać odpowiednią wielkość miseczek, właściwą długość ramiączek i długośc pasa (wynikający z rozmiaru pod biustem). Czy pas biustonosza został należycie dobrany najłatwie sprawidzć oceniając czy jego przód, boki i tył są na tym samym poziomie. Miseczki które były należycie wyselekcjonowane rozdzielają piersi a druciki utrzymujące miseczki pod biustem przylegają do ciałą. Długość ramiączek powinna być tak ustawiona ażeby piersi w staniku zostały lekko unisione. Powinien być to równocześnie taki poziom uniesienia biustu z którym dobrze się czujemy. Ramiączka w żadnym wypadku nie powinny uwierać ramion, jeżeli tak się dzieje znaczy to, że są zbyt krótkie.

Więcej: rozmiar piersi.

Dodaj komentarz