Twoja pozycja w sieci

Wartościowe linki czy też spam? Chcąc reklamować własną stronę internetową bardzo w znaczącej liczbie sytuacji używa się pozycjonowanie. Sposób ten jest bardzo skuteczny i o ile zostanie dobrze stworzony to na pewno umożliwi zyskać bardzo wielu ewentualnych klientów. Jednakże bardzo ważną kwestią jest to w jaki sposób będzie realizowane SEO , a oprócz tego w jaki sposób będą zdobywane linki.

Zasadniczo najlepiej istotną różnicą jest to w jaki sposób będzie zdobywało się linki do swojej strony. Im bardziej agresywna technologia zdobywania linków tym większa szansa na zyskanie kar od wyszukiwarkę. Techniki zasadniczo dzielą się na 2 najpopularniejsze: spamowanie , a ponadto linkowanie przy wykorzystaniu wartościowych linków.
Wartościowe linki
Pozycjonowanie przy wykorzystaniu tej metody polega na zdobywaniu niedużych ilości linków pochodzących z najlepszych źródeł. Tego rodzaju źródłami mogą być na przykład najlepsze katalogi, portale tematyczne uznane na rynku czy także fora tematyczne wszelakiego rodzaju. Natomiast na nieszczęście zdecydowana większość pozycjonerów nie jest w stanie poradzić sobie z uzyskiwaniem tego rodzaju linków. Jednak tego rodzaju linki posiadają przewagę ponieważ nie wymaganie ich kilka. Wystarczy jedynie linków, ażeby pozyskać odpowiednie pozycje. W związku z tym ta forma jest bardzo popularna pomiędzy wielu osób.
Spam
Jest to metoda, która polega na zdobywaniu olbrzymich ilości linków, które będą pochodziły z praktycznie dowolnego miejsca w internecie. W przypadku tego podejścia zdobywa się linki w hurcie nie patrząc na to skąd będą chodziły. Nie polecam wtedy także przeanalizować czy uzyskany link jest dobry czy też raczej niskiej jakości. Bierze się wtenczas praktycznie wszystko niezależnie czy linki pochodzą z Polski, Chin czy też całkiem innych krajów. Bierze się wtenczas praktycznie wszystko co tylko się da i jest linkiem. Natomiast na nieszczęście to podejście może powodować uzyskanie kar od Google.
Polecam: tworzenie zaplecza pozycjonerskiego.

Jedna myśl na temat “Twoja pozycja w sieci

Dodaj komentarz