Garść informacji o witaminach

Rola i funkcje witamin są ogromne w organizmie człowieka, a niedobór choć jednej z nich zaburza prawidłowe funkcjonowanie naszego ciała. Chociaż odpowiednie dostarczenie witamin jest ważne dla obu płci, to szczególnie 4 z nich są w szczególności istotne dla facetów.
Witamina A.

Oprócz jej działania przeciwstarzeniowego, wpływu na wzrok i stan skóry witamina A jest konieczną dla utrzymania zdrowego układu rozrodczego. Jest istotnym składnikiem w procesie produkcji męskich hormonów płciowych takich jak testosteron, który wpływa pozytywnie na potencję. Niedobór tej witaminy może, też osłabiać materiał genetyczny doprowadzając do spowolnienia rozwoju plemników i w konsekwencji powodując niepłodność.
Witamina B6.
Jest jedną z witamin grupy B, które wspólnie wpływają na prawidłową funkcję układu odpornościowego i nerwowego. W dodatku koryguje ona kurczliwość mięśni w tym pracę serca, a także uczestniczy w przemianach aminokwasów i syntezie białek. Te funkcje mogą okazać się ważne w szczególności dla facetów pragnących tworzyć masę mięśniową.
Witamina D3.
Witamina D3 jest zasadniczą witaminą, którą organizm sam potrafi produkować, jednak w szczególności w okresie zimowym duża część facetów ma jej niedobór. Dzięki suplementacji wpływa ona korzystnie na układ krążenia, co przekłada się też na zmniejszenie problemów z erekcją. Bierze także udział w regeneracji wątroby i zapobiega rozwojowi osteoporozy u dorosłych mężczyzn.
Witamina E.
Witamina E wykazuje podobne działanie przeciwutleniające i przeciwstarzeniowe jak witamina A, oraz wpływa pozytywnie na wydolność mięśni, krzepliwość krwi oraz wzrok. Jednakże jej najważniejszą funkcją dla mężczyzn jest wpływ na produkcję męskich hormonów płciowych i produkcję nasienia. Znajduje się dlatego na czele witamin stanowiących witaminy dla faceta wspomagające potencję.

Polecamy: witaminy dla mężczyzny.

Dodaj komentarz