Normobaria – o co w tym chodzi?

W ostatnich latach zauważamy znaczące zwiększenie zainteresowania dbałością o zdrowie i korzystania z ekologicznych i zdrowych produktów i usług. Polski lekarz, doktor Jan Pokrywka opracował technologię normobarii, która poprzez przemianę działania komory hiperbarycznej daje możliwość na przebywanie w niej przez dłuższy czas. Sesje tlenoterapii w ustaleniach podwyższonego ciśnienia wpływają bardzo korzystnie na organizm człowieka.

Jak funkcjonuje komora normobaryczna?
O niezbędności do życia tlenu wie praktycznie każdy. Jednakże zagłębiając się w temat oddziaływania tlenu na ludzkie ciało, okazuje się, że nie tylko i wyłącznie dostarczony do płuc tlen pozwala oddychać, ale wpływoraz na właściwe funkcjonowanie wielu narządów, m.in. mózgu, układu krwionośnego i oddechowego i wielu innych organów. W codziennych ustaleniach atmosfera ma ciśnienie okey 1000 hPa, a człowiek wchłania ok 25% tlenu. Komora normobaryczna, do której wchodzi się poprzez śluzę wyrównującą różnice ciśnień, w warunkach podwyższonego do 1500 hPa ciśnienia sprawia rozszerzanie naczyń krwionośnych, co z kolei zwiększa absorpcję tlenu nawet dwukrotnie do poziomu okey 40%. Zwiększona saturacja tkanek i poprawa procesu metabolizmu w pozytywny sposób wpływa na:
-Poprawę jakości snu
-Zwiększenie wydolności fizycznej
-Zwiększenie zdolności regeneracyjnych organizmu
-Stymulowanie spalania tkanki tłuszczowej
-Ograniczenie występowania bólów głowy i częstych migren
-Poprawę elastyczności skóry
-Ogólną poprawę samopoczucia
Dodatkowo w komorze, zwracając uwagę na na spore zanieczyszczenie powietrza atmosferycznego, stosowana jest mieszanka gazów z większą ilością wodoru. Gaz ten ma dobre właściwości antyoksydacyjne, niszczy wolne rodniki i spowalnia procesy starzenia. Przebywanie w komorze normobarycznej polecane jest jako skuteczna terapia po covid 19, dla osób, które w ciężki sposób przechorowały koronawirusa. Wspomaga leczenie alergii, chorób układu krążenia i wspomaga leczenie ran.
Przeciwwskazania. Pobyt w komorze normobarycznej nie jest ograniczony maksymalnym nierzadko zwracając uwagę na na jej oddziaływanie na człowieka. Świadczy o tym przykład pomysłodawcy technologii, który od lat mieszka w domu skonstruowanym jako normobaria. Jednak są przeciwskazania do korzystania z tej terapii, przede wszystkim dla osób ze stanami zapalnymi ucha czy zatok albo silnymi infekcjami górnych dróg oddechowych. Klaustrofobia może być czynnikiem, który eliminuje z możliwości dłuższego pobytu w zamkniętym pomieszczeniu normobarii.

Więcej informacji na stronie: normobaria.

Dodaj komentarz