Apteczka do samochodu DIN13164

W zgodzie z aktualnymi przepisami prawa drogowego kierowcy pojazdów osobowych nie mają obowiązki posiadania apteczki samochodowej, warto być świadomym jednakże, że na każdym z nas spoczywa obowiązek udzielenia przedmedycznej pomocy ofiarom wypadku albo innych zdarzeń drogowych. Do udzielenia takiej pomocy niezbędne są odpowiednie środki, a zatem warto bez względu na przepisy zadbać o odpowiednie wyposażenie auta, takie jak apteczka samochodowa.
Apteczka samochodowa – co należy wiedzieć?
Niewątpliwie warto posiadać apteczką samochodową, która pozwala nam udzielenie pomocy przedmedycznej ofiarom wypadków drogowych czy innych zdarzeń.

Warto mieć na uwadze jednakże o tym, że jeżeli już nasza apteczka wyposażona jest środki farmakologiczne to nie możemy ich podawać bez konsultacji z lekarzem czy ratownikiem. Warto zdawać sobie sprawę także o tym, że na rynku znajdziemy różne apteczki, np tj. apteczka samochodowa DIN13164. Jest to apteczka w charakterystycznym czerwonym kolorze, która wykonana jest z mocnego wodoodpornego materiału. Nie zajmuje wiele miejsca, a jednocześnie wyposażona jest podstawowe elementy, takie jak plastry z opatrunkiem, bandaże elastyczne, rękawiczki winylowe jednorazowe, chusta opatrunkowa, bandaże z kompresem, jest także sam kompres na rany czy 2 chusty trójkątne i koc termiczny. Zawartość apteczki to również nożyczki, jak także bardzo potrzebna instrukcja udzielania pierwszej pomocy. Jak się zatem okazuje, DIN13164 apteczka powinna stanowić ważny element wyposażenia każdego samochodu, o ile pragniemy być przygotowani do udzielenia pierwszej pomocy.

Zobacz również: apteczka samochodowa DIN13164.

Dodaj komentarz