Kim jest rzeczoznawca samochodowy i czym się zajmuje?

Rzeczoznawca samochodowy to osoba zajmująca się wyceną pojazdów oraz oceną ich uszkodzeń powypadkowych i po kolizyjnych. Powinien mieć rozległą wiedzę z zakresu motoryzacji, by specjalistycznie wykonywać swój zawód. Bardzo dobry specjalista zna się na markach pojazdów, ich budowie, uszkodzeniach i najkorzystniejszych sposobach naprawy.

O ile skorzystasz z jego usług, dowiesz się jaka część pojazdu jest do podmiany i ile wyniosą Cię koszty naprawy.
Ponadto rzeczoznawca samochodowy to bardzo dobry logik – potrafi ustalić ciąg przyczynowo-skutkowy zdarzenia w ruchu drogowym, które doprowadziło do uszkodzeń samochodu. Oprócz tego potrafi określić jakie niszczące działania zostały celowo podjęte w akcie wandalizmu.
Dlaczego warto korzystać z jego usług?
Usługi rzeczoznawcy są pomocne w przypadku rozpraw sądowych dotyczących wypadków na drodze a także dla ubezpieczycieli. Jeżeli już opis uszkodzenia i zdarzenia będzie zaprojektowany z należytą starannością jest większa szansa, że uzyskasz zwrot pieniędzy adekwatny do doznanych uszkodzeń auta. Co więcej możesz poradzić się rzeczoznawcy samochodowego, jeśli nabywasz używany pojazd.
Jak wyszukać odpowiedniego rzeczoznawcę samochodowego?
Z usług rzeczoznawcy może skorzystać każdy – bardzo duże przedsiębiorstwa, właściciele warsztatów czy też klienci indywidualni. W każdym przypadku trzeba poświęcić czas na wybór osoby, która będzie uczciwa, rzetelna i dokładna. Zawsze powinno się współpracować tylko ze sprawdzonymi rzeczoznawcami, którzy posiadają certyfikaty, duże doświadczenie i pozytywne opinie klientów.

Źródło informacji: rzeczoznawca samochodowy Olsztyn.

Dodaj komentarz