Serwis samochodów

Wiele osób jadących własnymi autami na przeglądy rejestracyjne Zgierz nie może zrozumieć, że w trakcie nich diagności samochodowi są wyjątkowo dokładni i odmawiają podbicia przeglądu, jeżeli auto ma jakieś usterki, nawet pozornie drobne. Z tego także powodu kierowcy poszukują innej stacji diagnostycznej, wychodząc z błędnego założenia, że stacja diagnostyczna Zgierz, w której odmówiono im przedłużenia przeglądu samochodu jest zła. Nie jest tak.

Właśnie taka stacja jest dobra, bowiem nie przepuszcza się tam aut, które nie powinny pojawiać się na drogach publicznych. Na nieszczęście nie wszystkie stacje są takie. Znane są stacje, w których wystarczy na stacji pojawić się z dowodem rejestracyjnym pojazdu, a diagnosta podbije przegląd wręcz nie oglądając samochodu.
Diagności także mogą odpowiadać karnie za poświadczenie nieprawdy
Warto zdawać sobie sprawę dlaczego stacja diagnostyczna i inne to miejsca, w których testuje się stan samochodu bardzo dokładnie. Diagności w takich miejscach są całkowicie świadomi jednego. Tego, że mogą odpowiadać wręcz karnie, jeżeli poświadczą nieprawdę o sprawności danego samochodu. Może się wszakże zdarzyć, że w tym samym momencie po przeglądzie lub w niedługim czasie od niego Policja zatrzyma pojazd do kontroli drogowej. O ile policjant wykryje błędy w aucie i zobaczy, że jest ono świeżo po przeglądzie to diagnosta może posiadać problemy, Jeszcze gorsza sytuacja to wypadek z powodu złego stanu technicznego auta. Jeśli samochód był świeżo po przeglądzie, na pewno diagnosta odpowie za to, że podbijając przegląd dopuścił niesprawny pojazd do ruchu.
Sprawny samochód to większe bezpieczeństwo jazdy
Warto wspomnieć, że sprawny samochód to większe bezpieczeństwo zarówno dla osób, które nim jadą jak i dla innych użytkowników dróg. Jeżeli na przeglądzie zostały wykryte usterki ,trzeba je usunąć i dopiero po ponownym przeglądzie wyjeżdżać na drogi publiczne.

Więcej informacji na stronie: serwis samochodów Zgierz.

Dodaj komentarz