Wspomaganie kierownicy

Elektryczne wspomaganie układu kierowniczego jest bardziej ekonomiczne niż wspomaganie hydrauliczne. Utworzone 20 lat temu wspomaganie elektryczne pomaga nam zaoszczędzić czas i środki finansowe.
Zespół elektronicznego wspomagania kierownicy składa się z urządzenia sterującego, silnika, czujnika momentu obrotowego i czujnika prędkości jazdy naszego auta.

Na desce rozdzielczej pojazdu można zauważyć kontrolkę, która jest dodatkowym elementem i ma za zadanie informować nas o wszelkich nieprawidłowościach w działaniu wspomagania kierownicy.
Przykładowymi markami, których niektóre samochody mają elektryczne wspomaganie sa kia czy hyundai. Wspomaganie kia jest lekki, dzięki czemu redukuje się koszt do produkcji tych aut. Awarie wspomagania kierowniczego zdarzają się relatywnie rzadko, ale stanowią one zagrożenie dla nas i innych uczestników ruchu. Wspomaganie kierownicy kia jest używane przy każdej jeździe autem i należy dbać o czystość układu, ponieważ jest on narażony na działanie czynników umieszczonych na zewnątrz, tj. rdza czy woda. W trakcie zbyt długiego i częstego skręcania kierownicą wspomaganie układu kierowniczego może się przegrzać. Podczas uszkodzenia możemy usłyszeć niepokojące odgłosy w maglownicy lub zauważyć blokadę kierownicy, lub za duży luz. Z maglownicy może być również wyciek. Należy się wtedy udać do mechanika.
Gdy nastąpi awaria możemy skorzystać z regeneracji maglownicy. Możemy także wymienić ją na nową. Jest to niestety droższy proces niż regeneracja, przy której możemy otrzymać identyczny rezultat.

Sprawdź tutaj: wspomaganie kierownicy kia.

Dodaj komentarz