Mieszkanie na sprzedaż

Osoby, które mieszkają z rodzicami, nie zawsze pragną w takich warunkach mieszkać stale. Wielu młodym ludziom marzy się całkowita niezależność i jeżeli już wyłącznie mają oni takie potrzeby i mają możliwości, to poszukują kąta dla siebie. Na początku ich dorosłego życia, kiedy podejmują pierwszą pracę i chcą się uwolnić od rodziców, zwykle nie interesują ich jeszcze mieszkania na sprzedaż.

Takie mieszkanie nie kosztuje mało i trzeba dysponować solidnymi oszczędnościami lub posiadać dużą zdolność kredytowa, żeby sobie takie mieszkanie na własność kupić.
Realia u nas niestety są taki, że mieszkania są drogie. Tym bardziej w miastach. Dlatego wielu młodych ludzi na początku wynajmuje mieszkania. Niezbyt duże kawalerki albo pojedyncze pokoje, gdzie pełne mieszkanie zostaje oddane do dyspozycji osób wynajmujących. Mieszkania na sprzedaż zaczynają ludzi interesować dopiero wtedy, kiedy wiedza, że mogą sobie na nie pozwolić. Kiedy uda im się zgromadzić nieco oszczędności i kiedy ponadto mogą wspierać się kredytem bankowym. Niewiele kto kupuje dzisiaj mieszkania za gotówkę. Najczęściej zakup taki jest zakupem kredytowanym i to kredytem na wiele lat. Mieszkanie nie kosztuje kilkunastu tysięcy, niemniej jednak kilkaset. Bez wątpienia tańsze są te mieszkania na sprzedaż, które pochodzą z rynku wtórnego i takie, które należy remontować. Mieszkania nowoczesnych blokowiskach czy kamienicach kosztują bardzo dużo. Im większy metraż, tym większy wydatek. Jeżeli już natomiast ludzie pragną posiadać własne mieszkanie, to robią wiele w tym kierunku. W każdej chwili to lepsze niż wynajmowanie mieszkania przez całe życie.
Źródło: http://rezydencja-lodz.pl – Domy Łódź.

Jedna myśl na temat “Mieszkanie na sprzedaż

Dodaj komentarz