Wyjątkowe wakacje

Podróżowanie to oczywiście coś, co przynosi wiele nowych doświadczeń czy pięknych wspomnień. Nie od dnia dzisiejszego wiadomo, że podróże kształcą. Gdzie warto wybrać się w wyprawa? Miejsc jest wiele i tak doprawdy wszystko uzależniony jest od naszych indywidualnych preferencji.

Niektórzy preferują krótkie, niemniej jednak intensywne wyjazdy, a niektórzy preferują dłuższe wakacje, w których łączą zwiedzanie, aktywność wraz z odpoczynkiem. Gdzie warto wybrać się w Europie? Turystyka na starym kontynencie jest bardzo rozwinięta, jest wiele intrygujących miejsc godnych zobaczenia. 
Paryż – miasto, które musisz zobaczyć
Paryż to miasto perfekcyjne zarówno na dłuższy wyjazd, jak i weekendowy city break. Francuska stolica wielu kojarzy się z modą, miłością, ogromną liczbą światowej sławy muzeów czy zabytków. Niemniej jednak Paryż to także piękne, wąskie uliczki, klimatyczne knajpki i dzielnice artystów. Co warto ujrzeć, będąc w Paryżu?
Wieża Eiffla
Ikona Paryża, budowla, którą właściwie każdy zna. Położona tuż nad Sekwaną. Obok Wieży Eiffla nie można przejść obojętnie. W ciągu dnia warto zrobić sobie piknik na Polach Marsowych – to idealne miejsce na odpoczynek z pięknym widokiem na Wieżę. Z kolei w nocy Wieża jest pięknie oświetlona. Jeśli chcesz podziwiać piękną panoramę Paryża, możesz wjechać na sam szczyt Wieży – zapierające dech w piersiach widoki gwarantowane. Jeżeli zamierzasz zakupić bilety, warto zrobić to on-line – ta popularna atrakcja przyciąga wielu turystów, co wiąże się z ogromnymi kolejkami.
Luwr
Światowej sławy muzeum, w którym znajduje się ogromna ilość dzieł sztuki artystów z całego świata. Spośród ponad 300000 dzieł odwiedzający mogą podziwiać takie obrazy jak Mona Lisa. Luwr to nie tylko obrazy – jego wnętrza również robią ogromne wrażenie. Znajdziemy tam sufity zdobione we freski, które jedynie podkreślają piękno tego miejsca. Na zwiedzanie tego muzeum warto przeznaczyć co najmniej kilka godzin, tak, aby móc zobaczyć jak najwięcej. 
Zobacz również: jaki kolor paznokci wybrać na wakacje.

Dodaj komentarz