Certyfikat energetyczny – kto wykonuje?

Musimy uzmysławić sobie, że jeżeli już pragniemy korzystać z dofinansowania pochodzącego z różnorakich rządowych programów na przykład takich jak czyste powietrze to musimy głównie zlecić wykonanie specjalistycznego audytu takiego jak audyt energetyczny. Jest to audyt wykonywany przez specjalistów, którzy oceniają obecny stan jak również proponują rozwiązania prowadzące do poprawy w zakresie bilansu energetycznego budynku.
Co warto wiedzieć na temat świadectw energetycznych?
Na początku powinno się zaznaczyć, że świadectwo charakterystyki energetycznej może być wystawione wyłącznie przez osobę posiadającą uprawnienia audytora energetycznego.

Należy tutaj podkreślić, że wykonanie audytu to głównie rozpoznanie stanu technicznego budynku jak także ocena zapotrzebowania na energię oraz ogrzewanie, które wynika między innymi z parametrów technicznych obiektu. Warto być świadomym jednak o tym, że taki audyt określający aktualne zapotrzebowanie energetyczne budynku to też propozycje usprawnień, które pomogą zmniejszyć energochłonność obiektu. Warto zdawać sobie sprawę również o tym, że usługa tyczy się nie tylko i wyłącznie obiektów wolnostojących, ale możemy też korzystać z rozwiązania takiego jakie świadectwo energetyczne mieszkania. Dzięki takiemu audytowi dowiemy się jakie termomodernizacje wpłyną na poprawę parametrów energetycznych budynku, a więc będą się również wiązały ze z mniejszymi kosztami dotyczącymi ogrzewania czy również utrzymania optymalnej temperatury przez cały rok. Warto więc korzystać z takich rozwiązań.

Sprawdź: świadectwo energetyczne budynku.

Dodaj komentarz