Poznań to centrum Wielkopolski i nic w tym dziwnego. To tutaj znajduje się znacząca większość firm sektora usługowego, bardzo ważne uczelnie (żeby wymienić wyłącznie prestiżowy Uniwersytet im.
Adama Mickiewicza) i wiele innych instytucji. Przechadzając się ulicami biurowych dzielnic Poznania można zadumać się nad wieżowcami, które ucieleśniają w przestrzeni miejskiej rozwój gospodarczy tego miasta. Jeżeli zaś jest się Poznaniakiem, można w dodatku patrzeć na nie z nieukrywaną dumą.
Jednak warto przy tym pamiętać, że aby wszystkie te lokowanie mogły być zrobione, niezbędna była profesjonalna i staranna kontrola nad ich przebiegiem, która jest finansowana z dwóch źródeł: z kieszeni współudziałowca inwestycyjnego oraz dodatkowo z pieniędzy publicznych, przede wszystkim samorządowych. Nadzór inwestorki to ze stuprocentową pewnością ten rodzaj nadzoru, w którym największy interes ma inwestor, dlatego nacisk jest położony na realizację tworzenia i poszczególnych ich etapów w odpowiednich terminach, użycie przez podwykonawców wyznaczonych materiałów – istnieje ryzyko, że podwykonawca zechce na materiałach oszczędzić, pogarszając jakość mojej inwestycji.
Taki inwestor zastępczy Poznań powinien znać na tyle rewelacyjnie, aby zorientować się prawnych, geologicznych i biznesowych uwarunkowaniach związanych z inwestycją. W innym wypadku może nie spełniać wystarczająco z dobrym skutkiem swojego zadania, co może narazić współudziałowca inwestycyjnego na straty.
Jednak jeszcze ważniejsze niż zyski dewelopera czy współudziałowca inwestycyjnego jest bezpieczeństwo ludzi przebywających na co dzień w budynkach. Z tego powodu nadzór budowlany Poznań finansuje z własnych środków, a zadanie zapobiegania katastrofom budowlanych spoczywa na odpowiednim urzędzie nadzoru budowlanego.
Zobacz również: inwestor zastępczy Poznań.
Ciekawie przygotowany tekst, który jest szczególnie przydatny. Gratuluję pomysłu.