Ochrona to podstawa

O tym w jaki sposób istotne jest przestrzegania zasad BHP nie trzeba nikogo przekonywać. W chwili obecnej świadomość zarówno pracodawców jak i pracowników rośnie, wobec czego temat ten przestaje być kłopotem.

Trzeba natomiast pamiętać, że samo Bezpieczeństwo i Higiena Pracy nie jest kluczową bardzo ważną rzeczą. Powinno się pamiętać, że priorytetowo odzież ochronna powinna być adekwatnej jakości. Dlatego także należy zastanowić się, czy warto nabywać najtańsze rękawice robocze (tzw. „wampirki”), które najprawdopodobniej przetrwają maksymalnie jeden dzień, czy całkiem dobrze wyłożyć nieco większe pieniądze na zakup rękawic nitrylowych.

Ogólnie rzecz biorąc, ochrona rąk jest bardzo na prawdę istotna. Nawet jedna osoba nie preferuje doznać jakiegokolwiek uszczerbku, jednak to w chwili obecnej przy rękach kłopoty są największe. I tak, przede wszystkim należy wystrzegać się pracy w jakichkolwiek rękawicach używając wszelkiego rodzaju wiertarek czy młotów udarów. Z drugiej strony, spawacz nie może chodzić w zwyczajnych, syntetycznych rękawicach, bo te spalą się szybciej niż były nałożone. Dla spawacza należy kupować tylko rękawice skórzane, bo te, jako jedne z nielicznych, de fakto chronią przed gorącymi odpryskami i innymi niebezpiecznymi rzeczami.

Zwracając uwagę na rosnącą znajomość przepisów Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, część pracodawców i przedsiębiorców zapomina o tym, w jaki sposób ważna jest ochrona rąk. Dlatego również warto być świadomym i przypominać (lub własnymi siłami dbać) o odpowiednich rękawicach i wszystkich uwarunkowaniach pracy na danym stanowisku. Pomoże to zachować bezpieczeństwo dla wszystkich.

Źródło: rękawice robocze.

Dodaj komentarz