Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła – rekuperacja

Budując lub remontując dom z pewnością warto postawić na rozwiązania, które są wydajne, energooszczędne, jak również odznaczają się długą żywotnością oraz niezawodnością. Stąd też tak na prawdę bardzo często wybierana jest rekuperacja, czyli wentylacja mechaniczna połączona z odzyskiem ciepła, która daje masowe korzyści, między innymi redukcję wydatków przeznaczonych na ogrzewanie budynku w zimie.
Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła – co powinno się mieć świadomość tego na jej temat?
Na początku musimy wyjaśnić, że jeśli są osoby, które zastanawiają się, co to jest rekuperacja, to powinny wiedzieć, że jest to wentylacja mechaniczna, która pozwala na odzyskiwanie energii cieplnej ze zużytego powietrza, które kierowane jest na zewnątrz budynku.

Pozyskane w ten sposób energia służy do ogrzania powietrza dostającego się dopiero do budynku, jednocześnie powietrze zużyte a także świeże pozyskiwane z zewnątrz nie miesza się. Konsekwencją tego procesu jest to, że wydajemy mniej na ogrzewanie budynku, czyli poprawiamy funkcjonalność energetyczną obiektu. Należy wspomnieć także o tym, że rekuperacja może być montowana w budynkach nowo powstających, ale możemy również korzystać z usług firm, które zajmują się montażem w już istniejących obiektach. Prócz tego, jest to też system wydajny, energooszczędny jak również ekologiczny, który będzie nam służył przez bardzo długie lata w sposób bezawaryjny. Warto zdawać sobie sprawę również o tym, że przyszłościowe systemy instalacji wentylacyjnej często wyposażone są filtry, które usuwają z powietrza pobranego z zewnątrz na przykład pyły zawieszone.

Zobacz więcej: rekuperacja

Dodaj komentarz