Jak wykonać żywopłot z grabu?

Sprawdzonym sposobem na ogrodzenie działki czy także posesji są żywopłoty. W ostatnich latach coraz częściej wybierany jest żywopłot z grabu, a zatem popularnego drzewa liściastego. Najczęściej wybieranym gatunkiem jest grab pospolity, które odznacza się liśćmi w kształcie serca.

Warto dodać o tym, że taki żywopłot wyróżnia się między innymi zwykłą pielęgnacją, dlatego jest tak na prawdę często wybierany.
Żywopłoty – na co zwrócić uwagę?
Należy zaznaczyć, że żywopłot z grabu to z całkowitą czyli stu procentową pewnością bardzo atrakcyjny żywopłot, przy tym grab jest drzewem, które dobrze reaguje na cięcia, dlatego może być w dowolny sposób formowany. Warto mieć na uwadze natomiast o tym, aby wybrać odpowiedni termin sadzenia drzew, w przypadku grabu będzie to wiosna albo też późna jesień. Jeżeli posadzimy drzewa w tym terminie, to będą miały one szansę, by bardzo dobrze się zakorzenić. Warto pamiętać także o zasadniczych zasadach przy sadzeniu, które mówią o zachowaniu odpowiednich odstępów w gronie sadzonkami, tak ażeby miały wystarczająco miejsca na rozwój i wzrost. Warto mieć na uwadze także o tym, że żywopłot z grabu wymaga od nas dobrego nawożenia. Jednak nie można tego robić w tym samym momencie po zasadzeniu. Ogromną wielką zaletą tego rodzaju żywopłotu jest również to, że drzewa grabu rosną bardzo szybko. Wszyscy którzy posiadają taki żywopłot powinni pamiętać także o regularnym przycinaniu trzy razy w roku. Dzięki takim zabiegom pielęgnacyjnym będziemy mogli się cieszyć bujnym a także pięknym żywopłotem, który z całkowitą czyli stu procentową pewnością wzbudzi zachwyt naszych sąsiadów, a jednocześnie zapewni nam prywatność.

Źródło: żywopłot z grabu

Dodaj komentarz