Pellet drzewny – sklep

Jeżeli w naszym domu jest system grzewczy, w którym używa się opał granulowany, taki jak pellet, to musimy pamiętać o tym, aby wybierać tylko produkty bardzo wysokiej jakości, bez syntetycznych dodatków takich jak kleje, farby czy lakiery. Należy pamiętać o tym, że ten typ opału powstaje z sprasowanych odpadów po obróbce drewna, które nie powinny zawierać lakieru czy również kleju.
Wydajne materiały opałowe – co trzeba wiedzieć?
Nie ulega wątpliwości, że pellet drzewny to opał wysokoenergetyczny, który charakteryzuje się też wysoką wydajnością, Dlatego tak bardzo chętnie stosowany jest w różnorakich piecach.

Powinno się jednakże pamiętać o tym, że powinien on pochodzić tylko ze przetestowanego źródła. Dlatego też warto korzystać np ze sklepów on-line, które we własnejej ofercie posiadają wyłącznie opały najwyższej jakości pochodzące od przetestowanego oraz doświadczonego producenta. A przy tym, pellet powinien charakteryzować się też określonymi właściwościami, które przekładają się na jego kaloryczność, a więc wydajność systemu grzewczego, w którym taki opał jest stosowany. Właściwości dotyczą w głównej mierze poziomu wilgotności, niemniej jednak również zawartości popiołu czy innych dodatków. Jeśli te parametry utrzymywane są na najlepszym niskim poziomie, to wówczas jest to materiał wysokokaloryczny, który w skuteczny sposób ogrzewa wręcz znaczne powierzchnie. Warto pamiętać także o tym, że w sytuacji pelletu niskiej jakości możemy spotkać się z rozterkami takimi jak duża ilość popiołu czy niska temperatura w piecu.

Warto zobaczyć: pellet wrocław.

Dodaj komentarz