Czym jest bezpośredni druk na plexi

Wraz z dojrzewaniem technologii druku pojawiło się coraz więcej możliwości oraz produktów, które można zadrukować jakimkolwiek obrazem lub zdjęciem. Branża poligraficzna przeżywa drugą młodość, ponieważ nie oznacza już tylko reklamy, a coraz chętniej wchodzi w zakres wystrojów zewnętrznych i wewnętrznych.

Doskonałą metodą udekorowania pomieszczeń, nadania niepowtarzalnego, zindywidualizowanego efektu jest bezpośredni nadruk na plexi.
Trwały druk na plexi, lub inaczej na płycie PMMA, to technika druku polegająca na pokryciu powierzchni plexi specjalnymi farbami, które są utwalane promieniami UV.
Zazwyczaj, ponieważ materiał jest przezroczysty jak szkło, nadruk nanosi się na lewej stronie plexi – dzięki temu uzyskamy efekt krystalicznego obrazu, niczym umieszczonego pod powierzchnią akrylu, a w efekcie odpornego na ścieranie, gdyż czyszcząc taki nadruk nie ścieramy powierzchni nadruku.
Obrazy na plexi charakteryzują się bardzo wysoką żywotnością, pięknymi kolorami i piorunującym, wizualnym efektem. Nie jesteśmy skazani na korzystanie ze specjalnie spreparowanych obrazów do druku,
z powodzeniem możemy wykorzystać dowolne zdjęcie na plexi. Druk na pleksi ze zdjęcia, które sami wykonaliśmy z pewnością pozwoli nam na uzyskanie niepowtarzalnego efektu, udekoruje nasze mieszkanie ulotnymi chwilami na przykład tymi przeżytymi wspólnie z rodziną.
Obrazy na plexi mogą pokrywać nawet całą ścianę, możemy pokusić się również na wykonanie podświetlenia do takiego obrazu od tyłu – osobiście nie znam osoby, której nie spodobałyby się podświetlane wydruki na plexi.
Miejsc, w których możemy umieścić takie obrazy nie sposób zliczyć – plexi do salonu będzie tak efektowne jak plexi w kuchni , a nawet pleksi w łazience.
Zobacz także: plexi ze zdjęcia.

Jedna myśl na temat “Czym jest bezpośredni druk na plexi

Dodaj komentarz