Dezynsekcja – skutecznie i tanio

Deratyzacja- co warto mieć świadomość tego? Jest to zabieg, dzięki któremu usunięte zostają rozmaite gryzonie, m.in szczury. Są niebezpieczeństwem dla ludzi, ze względu na to, że przenoszą róznorodne choroby zakaźne.

Zabieg ten oczywiście jest koniecznością właściciela lub zarządcy budynku. Do zwalczania ich używa się metody biologiczne, chemiczne, fzyczne oraz mechaniczne. Można do nich zaliczyć: pułapki, karmniki a także chwytacze. Zależnie od rodzaju gryzonia, oraz od miejsca, w którym występuje- dobierana jest dobrze dopasowana do tego metoda.
Co eliminuje dezynsekcja?
Między innymi jest to walka z różnego rodzaju insektami, które są szkodliwe dla naszego zdrowia. Likwiduje się owady, ale także ich jaja a także larwy. Zabieg ten wykonuje się w budynkach mieszkalnych, w zakładach pracy a także na otwartym terenie. Dezynsekcje organizuje się w głównie ze względów sanitarnych a także gospodarczych. Analogicznie, jak w przypadku deratyzacji używa się metod: fizycznych, mechanicznych, biologicznych, chemicznych. Można wyróżnić dezynsekcje ozonem, uszczelnianie budynku, oraz użycie różnego rodzaju opryskiwaczy. Do owadów, które są poddawane dezynsekcji zalicza się: prusaki, pluskwy, komary, karaluchy a także wszy.
Dezynfekcja, czyli odkażanie
Jest to zabieg, który ma na celu zlikwidowanie chorobotwórczych wirusów i bakterii z naszego otoczenia. Odkażanie organizuje się na powierzchniach, które mogły ulec skażeniu rozmaite mikroorganizmami m.in grzybami. pasożytami, wirusami. Aby dezynfekcja przebiegałą prawidłowo, prawie każde zlecenie jest traktowane jedostkowo, ażeby dobrać odpowiednią metodę zwalczania bakterii. W przypadku odkażania stosuje się metody fizyczne, przykładowo: lampy UV, chemiczne, na przykład: ozonowanie oraz metody termiczno-chemiczne.

Zobacz więcej: dezynfekcja Konin.

Dodaj komentarz