Istotne zagadnienia

Sieć jest taką przestrzenią, gdzie w zasadzie prawie każdy ma możliwość prezentować własne poglądy i przekonania. Nie musi w tym celu mieć własnej witryny, bo w sieci istnieje kilka stron, gdzie można wypowiadać się na kwestie w różnych tematach.

Nie posiada wówczas znaczenia, czy przedstawimy się jako Jacek Barciak, czy za radą jakiegoś niewiele zrozumiałego pseudonimu. To nie będzie miało znaczenia. Istotne jest jednak to, że na nasz wpis ma możliwość zareagować znacząca ilość ludzi. Pośród nich na pewno wyszukają się tacy, którzy będą popierać nasze zdanie i tacy, którzy w pełnizupełnie je zanegują.
Bo Internet jest świetnymidealnym miejscem do prowadzenia dyskusji światopoglądowych. Tutaj ludziom dużo łatwiej przychodzi wypowiadanie własnych zdań. Dużo łatwiej niż w realnej rzeczywistości. O ile nikt nie jest w stanie ichniejszym rozpoznać, to łatwiej jest im mówić o tym, jakie znaczenie ma dla nich geopolityka czy jaki mają stosunek do seksu oralnego. W sieci dużo łatwiej mówi się o poglądach kontrowersyjnych i takich, które nie należą do popularnych. Bycie anonimowym sprzyja także na nieszczęście fali hejtu. W sieci, jak nigdzie indziej łatwo jest kogoś obrzucać błotem i niezbyt przyjemnymi epitetami. Choć strony są sprawdzane i nadzoruje się to, co na nich jest umieszczane, to nad wszystkim zapanować się nie da. W wielu przypadkach jest tak, że kontrowersyjne wypowiedzi są promowane, bo one przyciągają uwagę. Zdecydowanie więcej osób zwróci przecież uwagę na wpis o nienawiści do matki niż taki w którym z uwagą uzasadnia się, na czym polega geostrategia. To wynika poniekąd z właściwości ludzkiej natury.
Dodatkowe informacje: Międzymorze.

Jedna myśl na temat “Istotne zagadnienia

Dodaj komentarz