Najlepsze sadzonki orzecha włoskiego

Orzechy włoskie cieszą się ogromną popularnością w naszym kraju. Na nieszczęście za kilogram obranych, przepysznych orzechów włoskich trzeba zapłacić, aż kilkadziesiąt złotych. Jest to naprawdę dość niemała suma, szczególnie jak za produkt, który właściwie każdy z nas może mieć bezpłatnie w swoim własnym ogródku.

Orzech włoski Jacek jest najpopularniejszą odmianę sprzedawaną w szkółkach ze względu na dużą ilość orzechów , a dodatkowo odporność na wszelkie szkodniki i choroby. Zasadzony orzech włoski szczepiony na pewno po kilku latach umożliwi wam się cieszyć własnymi, przepysznymi orzechami. Na własne orzechy na nieszczęście będziecie musieli poczekać kilka lat, natomiast potem ich obfitość zdecydowanie wynagrodzi wam te wszystkie lata oczekiwania.
Profesjonalni sadownicy zawsze kupują orzechy szczepione jedynie od szkółek, gdyż jest to najlepsze, sprawdzone źródło dobrych drzewek. Szkółki są prowadzone przez profesjonalistów, którzy perfekcyjnie znają się na hodowaniu niewielkich drzewek orzechów włoskich. Możecie być zatem pewni, że kupujecie wysokiej jakości drzewko, które perfekcyjnie przyjmie się w waszym ogródku. Po zasadzeniu wymarzonego drzewka niestety czeka was kilkuletnia opieka nad nim, zanim zaczną pojawiać się na nim pierwsze orzechy. Na pewno jednak wasze zasadzone drzewko wynagrodzi wam czas oczekiwania w postaci przepysznych orzechów. Zazwyczaj orzech włoski co roku posiada na sobie kilka kilogramów orzechów. Jego gałązki, aż się uginają od ich ciężaru, zatem na pewno wszyscy wasi domownicy spokojnie zaspokoją swój apetyt na przepyszne orzechy włoskie.
Sprawdź: Orzech włoski szczepiony.

Dodaj komentarz