Prace alpinistyczne na wysokości

Obecnie powstaje coraz więcej wysokich i przeszklonych budynków. Coraz więcej budynków to budynki kilkunastopiętrowe albo wręcz więcej. Stąd też do prac związanych z konserwacją, czyszczeniem i odnawianiem tych budynków niezbędni są profesjonaliści, którzy umieją wykonać usługi alpinistyczne i wysokościowe.

Czym są usługi alpinistyczne?
Alpinizm w największym skrócie kojarzy się z rozrywką, jednakże obecnie prace alpinistyczne na wysokości są też realizowane w przypadku bardzo wielu budynków. Im są one wyższe, tym dużo trudniej zadbać o elewację czy także szyby w klasyczny sposób, przy wykorzystaniu standardowych technik prac na wysokościach. Dlatego też właśnie istnieje alpinizm przemysłowy, dzięki tego typu usługom można zadbać o odpowiednią opiekę nad budynkiem. Osoby zajmujące się realizacją tego rodzaju usług muszą mieć odpowiednie uprawnienia do prac na wysokościach.
Jakie uprawnienia są zrealizowane do prac na wysokościach?
Za prace na wysokościach uznawane są wszelkie działania, które realizuje się na wysokościach powyżej 1 metra nad ziemią. Odpowiednie warunki, które muszą być spełniane przez pracowników a także właścicieli firm w zakresie takich kwestii opisane są Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej. Regulacje zawarte w tym rozporządzeniu stosowane są zarówno jeśli chodzi o prace alpinistyczne na wysokości, jak także w przypadku prac na niewielkiej wysokości. Wszystkie firmy zajmujące się pracami na wysokościach muszą posiadać akredytację, która obejmuje 30 godzin szkolenia.

Sprawdź również informacje na stronie: usługi alpinistyczne i wysokościowe katowice.

Dodaj komentarz