Zespół downa

Każdego roku wypełniając zeznanie podatkowe mamy okazję, ażeby dofinansować działalność wybranej przez nas w organizacji. Warto dodać jednakże o tym, że musi być to organizacja pożytku publicznego, która została wpisana na taką listę, a zatem jest zarejestrowana i posiada numer KRS. Są to organizacje, które pomagają osobom chorym, czy też zwierzętom.

Warto zatem wykorzystać sposobność przekaż podatek, ażeby wspomóc działanie tej organizacji, która pomaga np dzieciom z zespołem downa.
Jak pomagać dzieciom z zespołem downa?
Oczywiście opieka nad dziećmi z zespołem downa wymaga nie tylko zaangażowania, ale też fachowości, ponieważ są to przykładowo zabiegi rehabilitacyjne. Stąd też zespół downa wsparcie finansowe to ogromna pomoc dla organizacji, czy także instytucji oraz stowarzyszeń, które działają na rzecz na przykład rodziców czy opiekunów zajmujących się dziećmi cierpiącymi na zespół Downa. Powinniśmy być świadomym, że są to wady rozwojowe, które przyczyniają się w głównej mierze do niepełnosprawności intelektualnej takich osób, która może występować zarówno w stopniu lekkim jak również średnim. Dlatego tak na prawdę istotna jest profesjonalna opieka, a zatem pomoc ze strony rehabilitantów, fizjoterapeutów czy też psychologów. Jeśli więc pragniemy wspomóc takie organizacje pożytku publicznego, możemy wejść na stronę organizacji, a następnie pobrać darmowy program do rozliczenia pita, gdzie samoczynnie rubryka związana z przekazaniem jednego procenta podatku dochodowego zostanie uzupełniona o KRS wybranej organizacji.

Warto zobaczyć: zespół downa procent podatku.

Dodaj komentarz