Język AMP HTML

Tworzenie stron internetowych może być zajęciem dość czasochłonnym. Jest wiele dostępnych rozwiązań, które pozwalają ten proces przyspieszyć i ułatwić. Dzięki temu nie powinno się posługiwać się kodem, by wytworzyć stronę internetową.

Tego typy platformy umożliwiają użytkownikom korzystanie z gotowych szablonów, które zapewniają pełną użyteczność, co więcej za pomocą odpowiednich wtyczek może ona zostać jeszcze rozszerzona o dobrane potrzebne nam funkcje. Jeśli jednak zależy nam na bardzo szybko ładujących się na urządzeniach mobilnych wortalach internetowych warto zapoznać się z AMP.
AMP (ang. Accelerated Mobile Pages) to platforma dla języka HTML. Jej podstawowym zadaniem jest ułatwienie tworzenia witryn internetowych, które powinny cechować się przede wszystkim szybkością działania oraz zoptymalizowaniem kodu. A więc ampscript można rozumieć jako język HTML, które podlega jednakże pewnym ścisłym wymogom. Dotyczą one przede wszystkim wydajności. Ułatwieniem jest to, że znacząca większość znaczników z języka HTML jest analogiczna jak w AMP.
Co jeszcze należy mieć świadomość tego o AMP?
Strony tego rodzaju mogą być zapisywane w pamięci podręcznej i wczytywane omal natychmiast. Za pomocą tego języka można też zbudować promocji a także wiadomości mailowe. W korzystaniu z tego funkcjonalnego systemu przydatnym narzędziem jest ampscript editor, który pozwala szybkie projektowanie stron w języku AMP. Ponadto platforma oferuje również inne przydatne rozwiązania tj. learn ampscript. Jest to z całą pewnością rozwiązanie stwarzające sporo możliwości.
Źródło informacji: ampscript.

Dodaj komentarz