Pozycjonowanie przy pomocy dobrych strategii

O pozycjonowaniu za pomocą stron Presell Pages poczytać można już w praktyce wszędzie. Spora większość informacji pisanych jakiś czas temu donosi, że pozycjonowanie przez precle straciło już sens. Należy przypomnieć najpierw, że ten sposób na pozycjonowanie polega na napisaniu najlepiej tematycznego artykułu i umieszczeniu go w katalogu takich artykułów, który zwany jest preclem.

Jeżeli starannie przeanalizujemy linki do wszelakiego rodzaju stron w branżach skomplikowanych w seo to łatwo możemy zobaczyć, że precle cały czas są używane jako metodę na pozycjonowanie. Nasuwa się więc pytanie o co w tym chodzi, że jedni piszą o ichniejszym działaniu, a inni o całkowitym braku wpływu na pozycje stron? Odpowiedź jest stosunkowo prosta: brak wpływu na pozycje występuje w sytuacji umieszczania napisanego artykułu bez wprowadzania w nim konwersji (synonimów) kilkadziesiąt kilkaset razy w różnorakich katalogach. Warto tutaj pamiętać, że jeden artykuł bez wprowadzonej synonimizacji = jeden precel. Tylko ta forma posiada dodatni wpływ na pozycjonowanie. Jeden artykuł presell może być naturalnie powielany jeżeli jest synonimizowany – wtedy z jednego bazowego tekstu tworzymy nawet kilkaset unikalnych dla wyszukiwarek treści.

Następną rzeczą jest o jakiej powinniśmy pamiętać pozycjonując w ten metodę stronę jest fakt, że artykuły powstałe poprzez synonimy musimy dodawać sukcesywnie z dużą dozą cierpliwości. Wyszukiwarka musi posiadać złudzenie, że jest to robione naturalnie, a bardzo trudno jest odnieść takie złudzenie, jeżeli każdego dnia do naszej strony przybywa wiele tysięcy nowych linków, szczególnie jeżeli pozycjonowania strona jest nowa. Wbrew różnymi mitom nie zaszkodzi dosłownie tysiąc linków dołożonych jednego dnia dla nowej strony, w ogromnej liczbie przypadków również niestety nie pomoże (duży skok linków zostanie pominięty przez Google w zliczaniu plusów do rankingu). Dlaczego tak nagły wzrost ilości linków nie ma możliwość zaszkodzić nowej stronie? Odpowiedź jest stosunkowo prosta, wtedy zamiast pozycjonować bardziej zyskowne byłoby linkowanie w ten aktualnie sposób stron konkurencyjnych w celu wykluczenia ichniejszym z indeksu. Na szczęście, to nie przejdzie.

Jedna myśl na temat “Pozycjonowanie przy pomocy dobrych strategii

Dodaj komentarz