Sprzedaj zapachem

O ile wchodzisz do sklepu i w tym sklepie bardzo ładnie pachnie, to nie daj się zwieść, bo ten bardzo ładny zapach nie jest użyty po to, żeby było ci w tym sklepie przyjemnie, niemniej jednak po co, byś kupił w dodatku. Zapachy do wnętrz mogą odpowiednio oddziaływać na ludzi. Oddziaływanie zapachów jest bardzo szerokie i często również niezrozumiałe dla dużo osób.

Zapach może kreować dokładnie określone postawy oraz działania i to w ogromnej liczbie przypadków w sposób w pełni nieświadomy.
Nie zdajemy sobie sprawy z tego, że stosowanie konkretnych zapachów może się przełożyć na to, że osiągniemy odpowiednie efekty. Np aromatyzacja pomieszczeń kwiatami i zapachami rozluźniającymi powoduje, że człowiek w takim sklepie spędza więcej czasu. Jeśli spędzi tam dodatkowo czasu, to znacząco wzrasta również prawdopodobieństwo, że dokona zakupu albo że jego zakupy będą większe, niż byłyby w momencie, gdyby w sklepie pachniało neutralnie albo nie było tam żadnych zapachów. Celowo rozpyla się w sklepach dokładnie określone mieszanki zapachowe, ażeby wzbudzić dane reakcje. Każdy zapach oddziałuje na człowieka zupełnie inaczej, może rozluźniać, albo powodować chęć do działania. Może też wywoływać ochotę na ryzyko, przez co niektóre osoby będą skłonne zakupić coś, czego w normalnych warunkach ażeby nie kupiły. Dyfuzory zapachowe stosowane w sklepach mają za zadanie stworzyć w tych miejscach odpowiednie warunki do dużych zakupów. Im lepsze są te warunki, tym znacząco wzrasta prawdopodobieństwo, że sklep zrobi duży utarg. Jak widzisz, jest w tym określony cel i w bardzo wielu przypadkach intuicyjny do osiągnięcia.
Sprawdź tutaj: dyfuzory zapachowe.

Dodaj komentarz