Co zrobić, gdy popęd jest zbyt niski?

Popęd seksualny stanowi istotną część ludzkiego życia. Pojawia się u nas podczas rozwoju organizmu i utrzymywany jest przez cały okres dorosły, aż do późnego wieku. Istnieje wiele aspektów, które mają wpływ na to, jaki poziom libido utrzymywany jest w naszym ciele.

Za jego zmniejszenie mogą odpowiadać między innymi przemęczenie czy ciągły stres, wyjątkowo gdy dużo pracujemy, a nasz zawód wymaga od nas sporego poświęcenia – nie tylko pod kątem fizycznym. W końcu spadek spowodowany ma możliwość być również niezdrowym trybem życia, związanym z niewłaściwym odżywianiem albo brakiem aktywności sportowej, a też czynnikami naturalnymi, w jaki sposób chociażby menopauza. Gdy stan ten utrzymuje się w dłuższej perspektywie, wymagana jest wizyta u lekarza, gdyż ma możliwość posiadać to podłoże hormonalne, a nawet być powiązane z chorobami psychicznymi. Obniżyć libido mogą także przeróżnego rodzaju leki, a mówiąc dokładniej – powodowane przez nie skutki uboczne.

Gdy popęd seksualny jest zbyt niski, można wyprodukować kilka czynności, które pozwolą na jego zwiększenie. Przede wszystkim należy zdrowo się odżywiać i ograniczyć stres. Dobrym wyjściem jest także urozmaicenie swojego życia seksualnego. Żele intymne, masaże, erotyczne gadżety, a wręcz seksowna bielizna mogą mieć zbawienny skutek. Dobrym rozwiązaniem okaże się także intuicyjny, zdrowy sen. Kiedy niedużo śpimy, jesteśmy zmęczeni, a to poważnie wpływa na stan naszego organizmu. Podwyższyć libido można również farmakologicznie. Musi się to natomiast odbywać z uwzględnieniem konsultacji lekarskiej.

Jedna myśl na temat “Co zrobić, gdy popęd jest zbyt niski?

Dodaj komentarz