Bezpieczeństwo twoich danych na dysku i w chmurze

 

Bezpieczeństwo online jest najważniejszym zagadnieniem, a wręcz wyzwaniem dla wielu osób oraz instytucji działających na rynku. W ogromnej liczbie przypadków można w mediach usłyszeć o wyciekach poufnych danych, atakach hakerskich, które dokonują dość dużo spustoszenia w systemach informatycznych.

Z drugiej strony nastąpił gwałtowny rozwój usług oferujących przechowywanie danych w tak zwanej „chmurze”, co pozwala dociążyć dyski naszych domowych urządzeń. Jednak nie posiadamy pełnego zaufania do tego typu gromadzenia danych: fotografii i filmów, dokumentów i innych plików.

Bezpieczne przechowywanie danych to wielkie wyzwanie dla wszystkich tych, którzy tego typu usługi oferują. Nie chodzi tutaj wyłącznie o samo bezpieczne przechowywanie kopii niemniej jednak też przekonanie Internautów do takiego rodzaju gromadzenia danych. Trzeba ich przekonać, że jest to powszechne, bezpieczne na równi z bezpieczeństwem dysków fizycznych.

Przechowywanie danych na zewnątrz, np na dyskach zewnętrznych jest takim kompromisem wśród chmurą, a dyskiem w komputerze. Umożliwia go odciążyć, a równocześnie daje szansę na tworzenie kopii zapasowych poważnych plików, a również umożliwia do nich szybki dostęp.

Przyszłościowe sposoby przechowywania danych powoli wchodzą do zwykłego użytku. Dzięki coraz lepszym zabezpieczeniom, posiadamy sposobność wykorzystywania nich w sposób bezproblemowy, pozwalający uniknąć podejrzeń i uwagi co do tego, że nasze dane zostaną wykradzione , a oprócz tego wpadną w niepowołane do ichniejszym oglądania ręce.

Zobacz: przechowywanie danych.

Dodaj komentarz